Ustawienia energetyczne

W jakim celu?

Energia nas samych i ludzi dookoła może służyć naszej firmie bądź ją blokować. Bardzo często spotykam się ze stwierdzeniem: robię wszystko co w mojej mocy, ale efektów w dalszym ciągu nie ma. Sukces w biznesie ma wielu ojców, jednym z nich jest także dobra energia ludzi, którzy tworzą firmę i z nią współpracują. Równie ważna jest hierarchia energii w firmie, każdy z pracowników powinien znajdować się „energetycznie” na danym stanowisku. Właściciel jest „ważniejszy” od prezesa, a prezes od kierownika itp. Kiedy hierarchia energetyczna jest zaburzona firma nie może działać prawidłowo.

Jak wyglądają takie ustawienie?

Do wykonania ustawień potrzebny jest wyłącznie właściciel firmy. W dwoje ustalamy jak naprawdę kształtuje się energia całej firmy i jej poszczególnych pracowników. Kiedy zachodzi potrzeba angażujemy do ustawień więcej osób – niekoniecznie pracowników. Na życzenie klienta istnieje możliwość łączenia takich spotkań z kilkoma właścicielami różnych firm (obowiązuje zasada ścisłej poufności).

Jakie są efekty?

Najbardziej odczuwalnym efektem jest poprawa relacji między wszystkimi pracownikami. Zasada energii w tym temacie jest podobna do tej: każdy na swoim stanowisku powinien robić co do niego należy. Energie rządzą się podobnymi prawami. Kiedy ustalona zostaje prawidłowa hierarchia, ludzie czują się bezpieczni i odpowiedzialni za swoje obowiązki. Mamy wrażenie, że w końcu wszystko i wszyscy są na swoich miejscach i firma może się skoncentrować na celach a nie personalnych potyczkach. Ustawienia energetyczne właściciela firmy pozwalają skoncentrować wokół niego tylko energie o wysokich wibracjach.

Ile to kosztuje?

Koszt ustawień energetycznych zależny jest od poświęconego czasu oraz ilości „ustawianych” osób. W przypadku konsultacji indywidualnych godzina to koszt 300 zł netto. Aby ustawienia energii służyły firmie należy je regularnie powtarzać w zależności od potrzeb. Najbardziej wymagających jest kilka pierwszych sesji, kiedy „najcięższa” energia się unormuje późniejsza praca jest dużo łatwiejsza i przyjemniejsza.